Światowy Dzień Walki z Otyłością


 

1 marca
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

 

     Otyłość przybiera już rozmiary epidemii i określana jest mianem choroby XXI wieku. Każdego dnia przybywa w Polsce osób z nadwagą. Prócz zatrważających danych niepokojące jest również to, że problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi dotyczą nie tylko dorosłych, ale także dzieci, które bardzo często złe nawyki żywieniowe wynoszą z domu. Bo właśnie w rodzinie dziecko uczy się od najwcześniejszych lat podejścia do odżywiania, tam nabywa pewnych zachowań dotyczących dbania o zdrowie – to fizyczne i psychiczne.
     03.03 . 2014r. dzieci z grupy IV wspólnie tworzyły Piramidę Żywienia Przedszkolaka i uświadamiały sobie, że tylko dieta urozmaicona, zawierająca produkty z każdego z pięter piramidy żywienia, zapewni dziecku zdrowie, energię i prawidłowy rozwój. Dzieci dowiedziały się również jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna – to podstawa Piramidy.

     Natomias grupa II przy słowach piosenki "Gimnastykuj się codziennie bo to zdrowo i przyjemnie ,ćwicz przysiady i podskoki będziesz skakać pod obłoki ...."wykonywała ćwiczenia gimnastyczne bo już nawet najmniejszy przedszkolak wie ,że aby być zdrowym należy codziennie  rano ćwiczyć.