W naszym ogródeczku


W naszym ogródeczku, zrobimy porządki.
Wygrabimy ścieżki, przekopiemy grządki.
Potem w miękką ziemię wsiejemy nasionka.
Będą się wygrzewać, na letnim słonku
W piękny słoneczny dzień 04 czerwca br. rodzice i dziadkowie naszego przedszkolaka – Zosi – zaprosili nas do sąsiadującego z naszym przedszkolem ogródka . Czekało tam na nas wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci z grupy VI, zwiedzając ogródek, nazywały warzywa rosnące na grządkach , określały ich : kolor, kształt, wielkość, oraz omawiały wartości odżywcze. Następnym etapem była zabawa polegająca na nazywaniu drzew owocowych i opisaniu wyglądu i smaku owoców.
Dzieci próbowały soków owocowych lub piły wodę mineralną, zajadając pyszne ciasto z galaretką.
Przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności ruchowych poprzez: skoki na trampolinie, wejście na drabinkę, rozbujanie upartego konika, przejście na czworakach itd.
Mamy nowego czworonożnego przyjaciela - Kota Zosi.
Na koniec odwiedzin liczyliśmy rybki w oczku wodnym i korzystaliśmy z chłodnych kropel fontanny , bawiliśmy się w magicznym domku Zosi i na placu zabaw , pod czujnym okiem gospodarzy i pań bujaliśmy się na zaczarowanej ławce. Dzieci z żalem opuszczały zaczarowane miejsce, dziękując za wspaniałą zabawę.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dziadkom Zosi za możliwość obejrzenia ogrodu owocowo- warzywnego oraz wspaniałą zabawę .