Wycieczka do stomatologa -Kangurki /wrzesień 2018/


        Zdrowy i piękny uśmiech jest świadectwem naszego zdrowia. W naszym przedszkolu dużo czasu poświęcamy na rozmowy z dziećmi o tym, jak dbać o higienę jamy ustnej. Wszystkie przedszkolaki na początku roku przyniosły ze sobą: pastę , szczotkę i kubeczek, by codziennie po śniadaniu z pomocą swoich pań umyć ząbki.
Grupa III/„Kangurki”/ wraz z paniami wybrały się ostatnio na pieszą wycieczkę do Poradni Stomatologicznej PRO-DENT, w którym stomatolog- Pani Ilona Stobienia- Proniak- przypomniała podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby oraz co jeść, by zęby były mocne i zdrowe.
          Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, a piesza wycieczka do gabinetu stomatologicznego poszerzyła Ich wiedzę o zawodzie stomatologa oraz rekwizytach potrzebnych w jego pracy.
Na zakończenie spotkania „Kangurki” otrzymały od pani stomatolog naklejki. Serdecznie dziękujemy pani Ilonie Stobienia- Proniak za zaproszenie naszych przedszkolaków do gabinetu.