Zajęcia kulinarne z udziałem pani Dietetyk i rodziców w grupie III


„Zabawy muzyczne i kulinarne z udziałem rodziców i pani dietetyk”
Kangurki/grupa III/

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest prawidłowe odżywianie się dzieci. Odpowiednia dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze pozytywnie wpływają na zdrowy rozwój każdego przedszkolaka. W trosce o zdrowie dzieci, w naszym przedszkolu organizowanych jest wiele zajęć zachęcających przedszkolaków do zdrowego odżywiania się.
W grupie III na spotkaniu z dietetykiem gościliśmy nie tylko dzieci, ale także rodziców. Dietetyk , p ani Justyna, przeprowadziła rozmowę z rodzicami na temat prawidłowego sposobu odżywiania u dzieci. Odpowiadając na liczne pytania rodziców i dzieci nasz gość poszerzył wiedzę o nawykach żywieniowych. Po aktywnej rozmowie dzieci z pomocą swoich rodziców i pani dietetyk przygotowały pyszną, zdrową sałatkę owocową.
Wspólne spotkanie było dla dzieci radosną, kulinarną zabawą, a rodziców wzbogaciło w rzeczową wiedzę na temat właściwych nawyków żywieniowych u najmłodszych.
Serdecznie dziękujemy pani Justynie za przybycie do naszego przedszkola i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z rodzicami i dziećmi.