" Żywa woda" - teatrzyk w naszym przedszkolu


20.02.2017 r. gościliśmy, jak co miesiąc, grupę teatralną z przedstawieniem dla dzieci .Tym razem odwiedzili nas aktorzy z Teatru „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem „Żywa woda”.
Wzruszająca baśń o trzech synach, których matka zapada na ciężką chorobę wprowadziła dzieci w niecodzienny nastrój powagi i zadumy. Z ogromnym wzruszeniem , nierzadko z wypiekami na twarzy i łzami w oczach przedszkolaki śledziły losy trzech braci zmagających się z magią czarodziejskiego drzewa na Sobotniej Górze, na której rosło drzewo, a pod nim biło źródło żywej wody. To po nią wybrali się bracia by uratować życie chorej matki. W drodze po wodę dwaj starsi bracia zmieniają się w wielkie kamienie , a najmłodszy brat pokonuje wszystkie przeszkody i dociera na szczyt Sobotniej Góry. Musiał długo wędrować i pokonać wiele pokus oraz przeszkód, aby zdobyć upragniony lek dla swojej chorej Mamy . Dobre serce chłopca sprawia że smok daje mu dzbanek żywej wody, która ratuje życie ukochanej matki i braci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i bardzo żywo , z emocjami , reagowały na zachowania bohaterów, podpowiadając , czego nie powinni robić.
Ta niezwykła lekcja szacunku do rodziców uświadomiła dzieciom jak ważną rolę pełnią oni w ich życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie kosztowności i wygody są ważne w życiu, ale Rodzina i Przyjaciele.