Bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu, gr I, II, VI - STADION TUREK


04 czerwca przedszkolaki z gr. I, gr. II oraz gr. III uczestniczyły na stadionie 1000-lecia w biciu rekordu w jednoczesnym czytaniu. W jednym miejscu zebrały się dzieci z wszystkich przedszkoli i szkół z ulubionymi książkami. Na stadionie pojawił się również burmistrz naszego miasta oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli, którzy przeczytali zebranym dzieciom wiersze: Juliana Tuwima „Lokomotywa”, „Dwa Michały”, oraz „Okulary”. Akcja happeningowa „Cały powiat czyta” została zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku, która realizuje projekt animujący czytelnictwo „Z książką można wiele”. Akcji przyświecała motto „Dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który myśli”. Podczas wspólnego czytania przedszkolaki miały okazję usłyszeć fragmenty opowieści „Ocean to pikuś” autorstwa Pana Łukasza Wierzbickiego. Dla naszych przedszkolaków był to dzień pełen przygód i na długo zapadnie w ich pamięci.
W drodze powrotnej dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę na temat ekologii i ochrony naszej Planety Ziemi na EKO-korytarzu, czyli mobilnej ścieżce ekologicznej w Turku, powstałej w oparciu o Projekt „Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielono nam!”, który ma na celu zapoznać społeczność lokalną z odnawialnymi źródłami energii, segregacją odpadów, recyklingiem i oszczędzaniem energii i wody.
Dzieci dowiedziały się , jak żyć ekologicznie, poznały źródła zanieczyszczeń, dowiedziały się, jak zaoszczędzić energię, przypomniały sobie pojęcie „surowce wtórne”, a także dowiedziały się , jak wykorzystywać ponownie odpady oraz sposób prawidłowej segregację. Z zainteresowaniem obejrzały totemy z grą ekologiczno-logiczną, ekologiczne koło fortuny, rower spinningowy z modułem prądotwórczym, na którym niektóre z dzieci oraz panie próbowały swoich sił.
https://www.turek.net.pl/…/27037-wideo-otwarcie-eko-korytar…