JUBILEUSZ 40 –LECIA NASZEGO PRZEDSZKOLA


JUBILEUSZ 40 –LECIA
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 6
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KUBUSIA PUCHATKA W TURKU

       W piątek 2 czerwca 2017 roku Przedszkole Samorządowe nr 6 obchodziło 40-lecie istnienia oraz 10-lecie nadania imienia. Wraz z Dziećmi, Dyrektorem i Pracownikami Przedszkola świętowało wielu Gości m.in. Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik , Pan Dariusz Jasak – Przewodnicząca Rady Miasta, Pani Aleksandra Purcel - Kowalska – Kierownik Wydziału Spraw Społecznych UM w Turku, aspirant Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku ,Pani Bożena Cesarz - Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku, Pani Ewelina Derucka - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku, Pan Bartosz Stachowiak -Dyrektor Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Pani Elżbieta Kaczorowska - Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Turku , Pan Zbigniew Ryczyński - Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność" w Turku, Dyrektorzy przedszkoli samorządowych i szkół podstawowych w Turku; przedstawiciele Rady Rodziców w osobach: Pani Karolina Lewandowska, Pani Edyta Kasprzak, Pani Dagmara Miśko i Pan Dariusz Szczepaniak, nauczyciele oraz pracownicy obsługi, emerytowani pracownicy naszego przedszkola .
        Jubileusz miał bardzo uroczysty charakter. Wicedyrektor przedszkola- Elżbieta Duś oraz nauczycielka Karolina Leszczyńska przybliżyły zebranym Gościom Historię Przedszkola, a następnie scenę oddano dzieciom, które zostały przygotowane przez Panie: Anię Sobczyk i Alę Budziak. Podczas występów artystycznych swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również pracownicy przedszkola. Ich występy , jak i występy dzieci nagrodzono gromkimi brawami.
        Pogoda dostroiła się do atmosfery jubileuszu – od rana świeciło słońce i wiał lekki wiatr . Poruszał on balonami na płocie i furtce, nad głowami Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń, gratulacji i prezentów. Każde dziecko otrzymało upominek, a wszyscy pracownicy – listy gratulacyjne i kwiaty oraz piękne muzyczne podziękowania w wykonaniu wychowanków:
Sto gorących słów, gdy na dworze chłód. Dziękujemy Wam, za Wasz trud.
Dzisiaj z naszych ust, ten dziękczynny blues. Jeden mały kwiat, za tyle lat
Jeden uśmiech i, wdzięczne serca tych, którym wy co dnia, poświęcacie czas.
Za tych kilka lat, tu przeżytych tak, Dziękujemy Wam, w serca takt .

Osoby biorące udział w jubileuszu złożyły życzenia społeczności Przedszkola Samorządowego nr 6. Wpłynęły również listy gratulacyjne m.in. od Dyrektora Delegatury w Koninie WKO w Poznaniu Pana Arkadiusza Chmielewskiego oraz Pani Jolanty Baran – dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku. Również emerytowany Dyrektor Przedszkola Pani Zofia Kowalska przesłała życzenia dla całej społeczności przedszkolnej.Odwiedził Nas Pyrek - przyjaciel przedszkolaków. Nie mogło zabraknąć „ małego co nie co”. W kawiarence przedszkolnej Goście dzieląc się wrażeniami z występu dzieci i oglądanych wystaw, mogli odpocząć przy kawie, herbacie i ciastku. Tam też można było obejrzeć zdjęcia z życia przedszkola (wycieczki, uroczystości, zajęcia otwarte, teatrzyki, absolwenci i pracownicy na przestrzeni lat 1976 – 2016 itp.). Kulminacyjnym akcentem uroczystości był poczęstunek tortem ozdobionym logo przedszkola. Osoby wychodzące były proszone o wpis do księgi pamiątkowej.
     Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom przedszkola, którzy pomogli nam w organizacji uroczystości - to dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą uroczystość, która w historię naszego przedszkola już wpisała się wielką złotą literą i daje nam powody do wyrażenia naszej wdzięczności w słowach podziwu dla Państwa bezinteresowności, życzliwości i przyjaźni.

„Im dajesz więcej tym, większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić”
Antoine de Saint Exupery

Dziękujemy przybyłym Gościom za życzenia i obecność w tak ważnym dla Nas dniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Uroczystości.