"Miasto - żyję bezpiecznie"


„Miasto – żyję bezpiecznie”
Nasze przedszkole wzbogaciło się o zestaw edukacyjny, składający się z ponad 250 elementów klocków drewnianych, które umożliwiają układanie różnorodnych sytuacji , w jakich mogą znaleźć się dzieci, poruszające się po ulicach miasta. Celem zabawy z wykorzystaniem zestawu jest kształtowanie postaw i nawyków bezpiecznego poruszania się i zachowania na drodze.
Otrzymaliśmy również odblaskowego węża spacerowego, wykonanego z nieprzemakalnej tkaniny, na którym znajdują się stałe uchwyty ułatwiające dzieciom ustawienie się w parach. Wąż pomaga zachować bezpieczeństwo i dyscyplinę podczas spacerów z grupą dzieci. Może również służyć do zabaw ruchowych, ćwiczących utrzymanie równowagi.
Uroczyste przekazanie odbyło się 30 listopada br. w Przedszkolu nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy” w Koninie. Uroczystość uświetniły występami przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych i kółka tanecznego.
Społeczność przedszkolną reprezentowali:dyrektor Violetta Sobczak , przedstawiciel rodziców Pan Dariusz Szczepaniak wraz z naszym przedszkolakiem – Kacperkiem Szczepaniakiem. Dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola Nr 2 w Koninie za bardzo miłe przyjęcie i poczęstunek, a i nauczycielkom dzieciom za wspaniały występ.
Serdecznie dziękujemy Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego za przekazanie pomocy dydaktycznych naszym przedszkolakom.