Obchody Dnia Niepodległości-występ artystyczny w wykonaniu dzieci z grupy V


Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada!
Tym co zmarli za ojczyznę
Hołd wdzięczności
Polska składa.
    Tradycją naszego przedszkola są uroczyste obchody Święta Niepodległości 11 listopada. 10 listopada 2016 r. , tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki w „Kubusiu Puchatku ” poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać takim maluchom, ale w naszym przedszkolu takich tematów nie unikamy. Ważne, żeby wszystko przedstawić w przystępny i atrakcyjny dla maluchów sposób . Na zajęciach w grupach, dzieci poznawały nasze symbole i barwy narodowe i wzięły udział w zajęciach dotyczących historii naszego państwa.
Dzieci z grupy V , przygotowane przez Panią Małgosię i Panią Basię zaprezentowały montaż słowno-muzyczny . Wszystkie dzieci w galowych strojach wyglądały odświętnie i uroczyście.
Poprzez wiersze i piosenki dzieci dowiedziały się o czasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewały Hymn Polski.
Słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Zabrzmiał też hymn naszego przedszkola.
Na zakończenie dzieci zostały zachęcone do śledzenia w telewizji uroczystości odbywających się z okazji Święta Niepodległości oraz do uczestnictwa w obchodach miejskich tego tak ważnego dla Polaków święta.