Pasowanie Maluszków - 30.11.2016


Serdecznie witamy przybyłych gości.
Dziś dzień wspaniały i dzień radosny.
Bo już od dzisiaj chcemy być z wami
- pracowitymi przedszkolakami.
Pierwszego września żeśmy przybyli,
Serca ogromnie nam mocno biły.
Teraz już wiemy że jest tu wesoło,
Wielka przygoda czeka nas w około.
        Dzień 30 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z naszego przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 3 oraz pani dyrektor.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Violetta Sobczak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz zdrowy, słodki upominek.
Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie nastąpiło pasowanie rodziców na Rodziców Przedszkolaka.
Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego, który odbywał się w przedszkolu pod hasłem – Mamo, tato, co Wy na to? Przedszkolakiem wkrótce będę ! Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem! Kubusiowym Przedszkolakiem!