Piszemy list do Świętego Mikołaja- wycieczka na pocztę- grupa III


       Przyszedł grudzień, a za nim temat osoby wyczekiwanej przez większe i mniejsze dzieci –Świętego Mikołaja. W oczekiwaniu na Mikołaja i prezenty przedszkolaki z grupy III napisały wspólnie z panią List do Świętego Mikołaja, w którym przedstawiły swoje marzenia dotyczące podarków świątecznych.
     Dnia 05.12. /w poniedziałek/przedszkolaki wybrały się na pieszą wycieczkę na pocztę, by wysłać napisany wcześniej list. Na miejscu pani zakupiła kopertę i znaczek, po czym wspólnie z dziećmi wrzuciła list do skrzynki . Mamy nadzieję, że Mikołaj szybko otrzyma nasz list i przywiezie pod choinkę naszym przedszkolakom wymarzone prezenty.
      Wycieczka na pocztę była doskonałą okazją do przypomnienia zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, utrwalenia wiedzy o pracy listonosza oraz poznania zasad pisania listów.
     W trakcie rozmów z dziećmi o Mikołaju i wymarzonych prezentach przedszkolaki zdradzają swoje pragnienia. Rozmowa na temat zabawek była też dobrą bazą do rozwijania umiejętności podziału wyrazów na sylaby czy poznawania przymiotników określających je.