Powitanie Jesieni w naszym przedszkolu -wrzesień 2016


„Wieje wietrzyk, słonko świeci pani Jesień wita dzieci”!!!
Gdzie ty jesteś, jesieni?
Tu jestem.
W suchych liściach
lecących z szelestem,
w barwnych liściach,
czerwonych i złotych,
co nad ziemią się kładą pokotem…
(Gdzie jesteś, jesieni? H. Zdzitowiecka)
23 września 2016r., przedszkolaki powitały kalendarzową jesień. Po zajęciach i zabawach w salach, starszaki z grupy I i VI wybrały się na spacer do parku im. Ż. Składkowskiej, by poszukać pierwszych oznak tej pory roku.
Dzieci spacerowały po parku obserwując przyrodę, nasłuchując jej odgłosów, przyglądały się wypoczywającym w słońcu kaczkom. Znalezionymi skarbami jesieni były wielobarwne liście oraz żołędzie i kasztany.Szczególną radość sprawiało podrzucanie opadłych liścia, a najwięcej pozytywnych emocji dostarczyły dzieciom zabawy na placu zabaw.
Również dzieci z gr. III powitały jesień, która przyniosła do przedszkola kosz darów jesieni: kasztany żołędzie, kalinę, liście klonu; warzywa i owoce, grzybki i parasol. Dzieci nazywały, określały kształt i kolor jesiennych darów. Po wspólnych zabawach z muzyką pani jesień zaprosiła dzieci do jesiennych konkursów: „Jesienne zagadki”, „Ubieramy się na spacer”.
Po wspólnych zabawach w sali przedszkolnej udaliśmy się wszyscy do parku, w którym szukaliśmy pierwszych oznak i skarbów jesieni.

Grupa II i IV