Sporty i zabawy zimowe- grupa III


        Śnieg i zabawa na nim dają dzieciom dużo radości. Przyjemnie jest bawić w białym puchu, który zimą spotykamy wokoło. W minionym tygodniu dzieci z grupy III-ej w ramach realizowanego w grupie projektu pt. „Zabawy i sporty zimowe” rozmawiały o sportach i zabawach zimowych. Oglądając ilustracje przedstawiające sporty i zabawy zimowe, dzieci dzieliły się własnymi doświadczeniami oraz utrwalały zasady, których należy przestrzegać, aby było bezpiecznie.
         Korzystając z dobrej pogody wybraliśmy się z dziećmi do przedszkolnego ogrodu, w którym przedszkolaki rzucały się śnieżkami, lepiły śniegowe kulki, rysowały patykami w śniegu, tropiły ślady ptaków. Wspólnym zabawom towarzyszyła radość i zadowolenie.
       Rozwój fizyczny dziecka w wieku przedszkolnym jest niezmiernie ważną sprawą, dlatego zimowe dni warto spędzać z dzieckiem na dworze. Zabawy na śniegu z pewnością sprawią dzieciom dużo frajdy, a dorosłym przypomną dzieciństwo.
       Musimy pamiętać również o tym, aby każde miejsce zabawy było bezpieczne i każda zabawa odbywała się pod czujnym okiem opiekuna. Jednocześnie warto uświadamiać dziecko i przypominać mu, w jaki sposób należy się zachowywać np. podczas zjeżdżania na sankach czy na lodowisku. Chwila spędzona z dzieckiem na zabawach na świeżym powietrzu i poświęcona na wytłumaczenie czy ustalenie z dzieckiem zasad bezpieczeństwa może być bezcenna.