Światowy Dzień bez Tytoniu- 31 maj 2016


W ramach OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU OGRANICZENIA ZDROWOTNYCH NASTĘPSTW PALENIA TYTONIU, dnia 31.05.2016r. obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU.
W związku z tym nasi przedszkolacy wzięli udział w pogadankach na temat szkodliwości palenia papierosów. W korytarzu przedszkolnym pojawiła się gazetka dla dzieci i rodziców na temat szkodliwości palenia tytoniu. Dnia 01-ego czerwca wszyscy wyruszyliśmy na wspólny przemarsz z transparentami –podczas którego głosiliśmy hasła programu.
Po przemarszu udaliśmy się do przepięknej siłowni mieszczącej się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Turku, gdzie pan Dyrektor Krzysztof Kolenda opowiedział dzieciom o zasadach bezpiecznego korzystania z siłowni i sprzętu do ćwiczeń. Dzieci poznały również korzyści jakie płyną z czynnego uprawiania sportu. Podczas spotkania przedszkolacy mogli również –z pomocą nauczyciela- skorzystać z rowerka, bieżni i innych pomocy do ćwiczeń.
Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że zdrowy tryb życia- aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie-to sposób na szczęście, uśmiech i wspaniałe samopoczucie –nie tylko w Dzień Dziecka!!!
Dziękujemy panu Dyrektorowi Krzysztofowi Kolendzie za umożliwienie poznania dzieciom tego wspaniałego miejsca!!!