Światowy Dzień bez Tytoniu- 31.05.2017


                           Dnia 31 maja br., przy współpracy z PSSE w Turku obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU. Dzień ten obchodzony jest w ramach PROGRAMU OGRANICZANIA ZDROWOTNYCH NASTĘPSTW PALENIA TYTONIU W POLSCE.
                 Celem programu jest zmniejszanie zachorowań, inwalidztwa i zgonów wynikających z palenia tytoniu. Nasze przedszkole- jak co roku- pilnie promuje zdrowy styl życia, a nauczyciele i dzieci głoszą hasła antytytoniowe. Podczas obchodów Dnia bez Tytoniu wszystkie panie zorganizowały w swoich grupach pogadanki, podczas których przypominały swym podopiecznym o złych skutkach palenia tytoniu- prezentując liczne ilustrację, książki i inne pomoce dydaktyczne.
               Dzieci chętnie uczestniczyły również w spotkaniu ze Strażakami, którzy podczas wizyty w naszym przedszkolu opowiadali dzieciom o tym, jak mały niedopałek papierosa może spowodować trudny często do ugaszenia pożar. Podczas wizyty Strażaków dzieci chętnie oglądały pojazd strażacki, narzędzia pracy; ochoczo zadawały również szereg pytań.
              Dobrze jest rozmawiać z dziećmi o tym jak ważne jest nasze zdrowie i jak o nie dbać. Dlatego zadbajmy o to, by nasze małe pociechy nie przebywały w pomieszczeniach” przytłumionych” dymem z papierosa. Od nas przecież zależy w jakim otoczeniu i środowisku przebywać i rozwijać się będzie nasze dziecko.