Świętujemy Dzień Babci i Dziadka- grupa I, III, IV, V, VI


       Rola dziadków w życiu dziecka jest bardzo ważna. Przebywanie z Nimi uczy szacunku do starszego człowieka. Sztuka bycia dziadkiem, babcią wbrew pozorom nie jest taka łatwa, wymaga dużej wiedzy, umiejętności obserwacji, taktu czy otwarcia na komunikację z rodzicami dziecka.Większość dziadków cechuje bezgraniczna miłość i akceptacja w stosunku do wnuków. Gdyby mogli, to nieba by swoim małym skarbom przychylili.To w jaki sposób dziadkowie będą pełnić swoją rolę, w dużej mierze zależy od dobrych relacji rodzinnych. Jeśli w rodzinie panuje przyjaźń, a jej członkowie są otwarci na wspólny dialog, darząc się przy tym szacunkiem i zaufaniem ich role powinny się zazębiać i uzupełniać. Cel powinien być wspólny i jednoznaczny – wychowanie wspaniałego mądrego i wrażliwego człowieka.
     W minionym tygodniu dzieci z naszego przedszkola zaprosiły do swoich sal ukochanych Babcie i Dziadków, by słowem i piosenką wyrazić im swoje uczucia. Oprócz występów dzieci przygotowały prezenty, którymi obdarowały swoich gości.
Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, że wspaniali dziadkowie są wielkim darem od losu, a rola jaką mają do odegrania w kształtowaniu młodego pokolenia jest nie do zastąpienia.
          Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia :
Kocham mocno Babcię, Dziadka! To nie żarty moi mili.
Dzisiaj im życzenia składamy, by sto latek jeszcze żyli.