Teatrzyk w przedszkolu - " Złoty promyczek"


Złoty promyczek

W naszym przedszkolu gościliśmy po raz kolejny aktorów z teatru W. Bogusławskiego Kalisza ze spektaklem pt. „Złoty promyczek”.
To barwne przedstawienie, zagrane z pomysłem i z pasją, spodobało się młodej publiczności. Przedszkolaki wspólnie z bohaterami przeżywali i angażowali się w opowiadaną historię. A aktorzy zabrali nas w świat bajek i fantazji, z którego nie łatwo jest powrócić.
W Szczęśliwym Królestwie wszyscy są szczęśliwi, tylko jeden królewicz, choć nie brak mu ptasiego mleczka, jest bardzo nieszczęśliwy, ponieważ nudzi się i czuje się samotny. Kiedy spotyka dziewczynkę o imieniu Złoty Promyczek, wyznaje jej, że pomóc mu może tylko ktoś wielki, ktoś kto zabrałby go w daleki świat. W tym momencie zjawia się czarownica, która obiecuje mu to wszystko w zamian za światło jego królestwa.
Królewicz zgadza się i wyrusza z czarownica w świat, zostawiając królestwo pogrążone w ciemnościach. Złoty Promyczek obiecuje ojcu księcia, że go odnajdzie. Po wielu perypetiach udaje się dziewczynce sprowadzić królewicza i światło do Szczęśliwego Królestwa.
SZCZĘŚCIE MOŻNA ODNALEŹĆ BLISKO, NIE TRZEBA GO SZUKAĆ ZBYT DALEKO... BO NAJWAŻNIEJSZE JEST "DOBRE SERCE DAĆ ZA DARMO, STO UŚMIECHÓW SŁAĆ CO RANO!".