"W zdrowym ciele zdrowy duch"- Tygryski/grupa I/


„W zdrowym ciele zdrowy duch”- Tygryski/grupa I/


            Jesienne dni to doskonała pora, by dzieci dowiedziały się, że odpowiedni ubiór dostosowany do pogody, jedzenie owoców i warzyw oraz ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, pomogą być zdrowym i pełnym sił.
              Dlatego w minionym tygodniu w grupie „Tygryski” /grupa I/ poruszaliśmy bardzo ważne tematy tj.: zdrowe odżywanie, jesienny ubiór, ruch i gimnastyka. Na podstawie opowiadania i własnych doświadczeń wyciągaliśmy wnioski, kiedy najłatwiej się przeziębić i co należy wtedy zrobić. Dzieci dowiedziały się również czym zajmuje się lekarz i pielęgniarka. W naszej sali urządziliśmy również Kącik lekarski, w którym dzieci umieściły przyniesione z domów rekwizyty związane z lekarzem.
              Największą radość sprawiła dzieciom gimnastyka, podczas której dzieci rozwijały sprawność fizyczną i motorykę dużą. Zabawy ruchowe z muzyką tj.: „Bieg z jajkiem”, „Taniec- wygibaniec na gazecie”, „Celne oko”- rozwijają u dzieci: szybkość, zwinność, celność; kształtują w nich odporność emocjonalną podczas rywalizacji; wdrażają do umiejętnego radzenia sobie z porażką.