Wrzesień 2016 Spotkanie z pracownikami Agencji Ochrony- grupa II, III, IV


Ochroniarze.... Chronią znane, bogate osoby albo stoją na co dzień w supermarkecie.Pilnują imprez masowych... Ludzie najczęściej patrzą na nich z góry i niechętnie stosują się do ich zaleceń.
Wrzesień, to miesiąc, w którym nasze Dzieci uczestniczą
w zabawach, pogadankach oraz zajęciach poświęconych tematyce bezpieczeństwa w przedszkolu i poza nim.
W związku z tym do naszego przedszkola zaprosiliśmy pracowników AGENCJI OCHRONY: pana Piotra Nawrockiego oraz Damiana Bartczaka. Przybyli goście opowiedzieli naszym przedszkolakom
o wykonywanym przez siebie zawodzie, miejscu pracy, poświęceniu i ryzyku, jakie podejmują każdego dnia pełniąc rolę ochroniarza. Dzieci podczas spotkania zadawały mnóstwo pytań dotyczących ubioru oraz rekwizytów, używanych podczas pracy w agencji ochrony. Dowiedziały się również o tym, co zrobić w przypadku
np. zagubienia się w dużym centrum handlowym lub podczas festynu na stadionie..
Panowie pokazali swoje pamiątki i zdjęcia z największych uroczystości oraz wydarzeń,w których brali udział.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, iż pracownikiem ochrony może zostać także kobieta. Każdy , kto chce zostać ochroniarzem musi posiadać cechy takie jak: odwaga, siła, zdecydowanie oraz troska o drugiego człowieka. Każdy pracownik ochrony powinien też dbać o zdrowie, kondycję oraz siłę-dlatego należy uprawiać sport i odżywiać się zdrowo.
Dzieci i Panie podczas spotkania zaprosiły naszych gości do zabawy ruchowej, podczas której panowie mieli okazję poćwiczyć razem z przedszkolakami;-))) Na koniec spotkania Dzieci wzięły udział w zabawie , w trakcie której panowie pokazali jak naprawdę wygląda ochrona VIP-ów przez ochroniarzy.
Dzieci z przedszkola oraz wszyscy pracownicy serdecznie dziękują za poświęcony nam czas oraz udział w pogadance na temat bezpieczeństwa.