Wspólne czytanie z rodzicami- grupa I


         Nasze przedszkole uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W związku z tym, panie codziennie czytają dzieciom bajki i opowiadania, które umilają przedszkolakom pobyt w przedszkolu; organizują wycieczki do bibliotek, podczas których dzieci poznają literaturę dziecięcą. Dzieci w chwilach relaksu oglądają wybrane przez siebie książeczki; na bieżąco korzystają również z „Kącika małego czytelnika”, w którym w czasie zabaw oglądają ulubione książki.
          W ramach współpracy z rodzicami zapraszamy także rodziców do naszego przedszkola na „Czytanie dzieciom bajek”. W ostatnich dniach odwiedziła nas mama Seweryna w grupie „Tygryski”. Pani Marzena przyniosła do przedszkola ulubione książeczki swojego synka i przeczytała je wszystkim „Tygryskom”.
        Zachęcamy rodziców do wspólnego uczestnictwa w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności i wzajemnej bliskości.