Zdrowy przedszkolak- Grupa IIIMY PRZEDSZKOLACY, WIEMY JAK DBAĆ O ZDROWIE!
W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy III-ej rozmawiały na temat: ZDROWY PRZEDSZKOLAK!!! W związku z omawianym tematem urządziliśmy w naszej sali KĄCIK LEKARSKI, który maluszki codziennie wzbogacały przynosząc akcesoria związane z lekarzem. Podczas zajęć dzieci poznały zawód lekarza, a także miejsce w którym przyjmuje pacjentów. Dowiedziały się również o tym, że są lekarze specjaliści od różnych części ciała: np. oczu, zębów.
W poniedziałek /11.04./wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę do parku, gdzie spacerowaliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Wszyscy dobrze o tym wiemy, iż zdrowy przedszkolak – to przedszkolak spędzający aktywnie czas na świeżym powietrzu.
Rozmowy o zdrowym sposobie odżywiania się utrwaliliśmy wizytą w Sklepie ze Zdrową Żywnością. Pani ekspedientka –podczas spotkania-opowiedziała dzieciom, jakie produkty należy jeść, by być silnym i zdrowym.
Tematyka zajęć stała się również wspaniałą okazją do zabawy w doktora!. Wizyta „Pani Doktor” bardzo zaskoczyła przedszkolaków-))).Ponadto podczas spotkań śpiewaliśmy piosenkę o czystości: „Mydło lubi zabawę” i recytowaliśmy wierszyk „Zdrowy przedszkolak”.Zdobytą wiedzę utrwaliliśmy również przygotowując pracę plastyczną na temat: ”Co lubi ząbek”?. W ostatnim dniu tygodnia dzieci przyniosły owoce i jogurty, z których wspólnie przygotowaliśmy pyszny koktajl owocowo-jogurtowy.