Zwiedzamy księgarnię, uczestniczymy w kampanii "Cała Polska czyta dzieciom"- grupa III


          Książki są źródłem wiedzy, dzięki nim można się zrelaksować, miło spędzić czas. W 2001 roku rozpoczęła się ogólnopolska kampania „Cała Polska czyta dzieciom”, w której uczestniczy również nasze przedszkole. Propaguje ona codzienne czytanie dzieciom książek jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju-psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego- oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.
       W ostatnich dniach dzieci z grupy III rozmawiały na temat książki. Poznały jej budowę, sposób powstawania, dowiedziały się kim jest: pisarz, autor; co to jest tytuł, strona i okładka książki. Zwiedzając księgarnię w Turku, dzieci dowiedziały się gdzie można kupić wiele ciekawych książek oraz jak należy o nie dbać. W sali przedszkolnej pojawił się „Kącik mojej ulubionej książki”, w którym przedszkolacy umieścili swoje ulubione książeczki przyniesione z domu. Rozwijając umiejętności manualne i wyobraźnię, dzieci wykonały w przedszkolu własną książeczkę.
       Dbajmy o to, by czytać naszym dzieciom codziennie przez 20 minut-jest to na pewno dobrze przemyślany sposób spędzenia z dzieckiem wolnego czasu oraz najlepsza inwestycja w jego przyszłość.