III Powiatowa konferencja SzPZ


     Dnia 09.04.2014r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbyła sięIII Powiatowa Konferencja Szkół Promujących Zdrowie.Przedszkole Samorządowe nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Turku jako jedyne na terenie miasta Turku przystąpiło do Programu Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie .
     W konferencji uczestniczyli przedstawiciele naszego przedszkola: Anastazja Kukulska , Amelia Perlińska, Antoni Małecki z grupy sześciolatków oraz dyrektor P. Violetta Sobczak i koordynator Programu Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie P. Małgorzata Pawlicka.
     Spotkanie rozpoczęło się prelekcją , którą przeprowadził dr Andrzej Kręgiel , a dotyczyła ona zagrożenia otyłością u dzieci oraz sposobów walki z tą chorobą . Następnie mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 pt. „Hamburger i spółka przed sądem”. Po przedstawieniu wszyscy uczniowie i dzieci szkół powiatu tureckiego oraz dzieci z przedszkola wzięli udział w zajęciach plastycznych i kulinarnych: starsze - wspólnym przygotowywaniu zdrowych szkolnych przekąsek ,
a młodsze dzieci - w wykonaniu plakatów promujących zdrowie. Dyrektorzy i koordynatorzy w tym czasie uczestniczyli w debacie na temat. „Rola szkoły i przedszkola w profilaktyce otyłości”. Podczas debaty przedstawiciele szkół i przedszkola mogli się podzielić swoimi pomysłami i spostrzeżeniami. Na koniec odbył się wspólny bieg w ramach programu „ Biegam, Bo Lubię”. Był również pyszny poczęstunek ( oczywiście – bardzo zdrowy!) oraz drobne upominki.