2012/13 Dzień dziecka


Dni 03.06.2013 do 07.06.2013 były w naszym przedszkolu dniami szczególnymi, świętowaliśmy bowiem Dzień Dziecka .

 

W poniedziałek 03 czerwca nasz przedszkolny ogród zamienił się w dmuchany plac zabaw. Dzieci wspaniale bawiły sie skacząc i brykając na zamku ze zjeżdżalnią, a przy okazji ćwiczyły cierpliwość, oczekując na swoja kolej w zabawie.

 
     We wtorek, 04 czerwca, dzieci z grupy IV i V wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na wycieczkę do Łodzi. Pierwszą atrakcją jaka na nich czekała to seans filmowy pt. "Mambo, Lula i piraci" w kinie Manufaktura . Z ogromnym zainteresowaniem dzieci zwiedziły pomieszczenia kinowe , a następnie zasiadły wygodnie w fotelach i dały się wciągnąć magii kina. Po obejrzeniu filmu , który cieszył się dużym zainteresowaniem, dzieci zjadły posiłek, by nabrać sił przed dalszą częścią atrakcji, a mianowicie zwiedzaniem pięknego ogrodu zoologicznego. Przedszkolaki zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt, pochodzących z różnych stref klimatycznych. Jakże śmiesznie było w małpiarni, ciekawie w oceanarium i wesoło w dziecięcym zwierzyńcu. Obawialiśmy się nadciągającej burzy, ale na szczęście pogoda dopisała nam do samego wyjazdu z Łodzi, jakby wiedziała , że świętujemy Dzień Dziecka. Dla wszystkich uczestników wycieczka była niesamowitym przeżyciem: po pierwsze jazda autobusem- bo przecież zawsze jeździmy samochodami, po drugie - wizyta w kinie i zoo i po trzecie - wyjazd bez rodziców . Dzieci, które pozostały
w przedszkolu oglądały filmy wyświetlane z projektora.

     W środę, 05 czerwca, odwiedził nas niezwykły gość , który na co dzień zajmuje się ratowaniem życia ludzi - ratownik medyczny. Nasze dzieci też ratowały życie, ale Misiowi Teddyemu i fantomowi Johnemu. Okazało się ,że nie jest to takie proste , ale teraz już każdy przedszkolak wie, co należy zrobić w nagłych przypadkach. Utrwalaliśmy także znajomość telefonów alarmowych.
     Po południu dzieci bawiły się z artystami z zespołu Art- Es. Tym razem gościem był pan Andrzej Brauer. Bawił dzieci śpiewając i ucząc wakacyjnych piosenek, a także zachwycił dzieci przepiękna grą na saksofonie.

 


     W czwartek, 06 czerwca, jedna z sal przedszkolnych zamieniła się w komnatę magii. W ten niezwykły świat czarów wprowadził dzieci Piotr Dzwoniarek. Podczas spotkania dzieci zapoznały sie z tajnikami magii. Dzieci, w czterech grupach- każda miała swojego opiekuna i pod jego pilnym okiem - zaczęły czarować tj. przemieniły wodę w napój, tworzyły różdżki, ważyły antidotum, uczestniczyły w pokazie działania eliksiru uzdrawiającego. Poznały magiczne stworzenia: Dżina, Niebieskiego Ducha czy Druzgotka Wodnego, zaklęcia podpalające, ognistej pożogi, a nawet sztukę lewitacji. Na zakończenie każde dziecko uzyskało tytuł "Adepta Sztuk Magicznych" oraz pamiątkowy dyplom.


     W piątek, 07 czerwca, dzieci z grupy III i V wybrały się do muzeum , aby obejrzeć wystawę "Baśniowa Kraina" ze zbiorów Teatru Lalek Zaczarowany Świat z Torunia.
     Grupa IV gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, a pozostałe grupy miały nietypowe zajęcia plastyczne- malowanie kredą na boisku przedszkolnym.

 

Niedługo odbędzie się Festyn Rodzinny, na który już dzisiaj zapraszamy naszych przedszkolaków i ich rodziny.