Wycieczka do biblioteki grupa III


               Dnia 21. 04. dzieci z grupy III ej wybrały się na pieszą wycieczką do Biblioteki Publicznej w Turku. Podczas wizyty dzieci wysłuchały opowiadania pt.:„Mój przyjaciel Kemushi”.
            „Mój przyjaciel Kemushi” to francuska książka opowiadająca o przemianach w przyrodzie wraz ze zmieniającymi się porami roku. Słuchając opowiadania dzieci poznały uroczą gąsienicę mieszkającą w małym domku na drzewie. Gąsienica Kemushi całą zimę rosła i dojrzewała schowana pod ciepłą kołderką. Wiosną, kiedy owocowe drzewa zaczęły dojrzewać Kemushi stała się pięknym motylem. Stworzenie, które z brzydkiej larwy przemienia się w pięknego motyla bardzo skupiło uwagę naszych przedszkolaków.
           Po wysłuchaniu opowiadania każdy przedszkolak pomalował farbami pięknego motyla. Na zakończenie wizyty w bibliotece pani włączyła dzieciom bajkę pt.: ”Pszczółka Maja”.
           Wizyta w bibliotece wszystkim dzieciom bardzo się podobała. Dzieci poszerzyły wiedzę o pracy bibliotekarza, poznały literaturę dziecięcą oraz -podczas malowania farbami –rozwijały umiejętności plastyczne.