2013/14 11Listopada


 

Dzisiaj wielka jest rocznica –
Jedenasty listopada!
Tym, co padli za Ojczyznę
hołd wdzięczności
Polska składa

 

     12 listopada z okazji Dnia Niepodległości w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Wojska Polskiego kapitana Sylwina Donarta .
     Wszystkie grupy przedszkolne w skupieniu obejrzały przedstawiony przez 5-latków montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Były wiersze, i piosenki w których nie zabrakło wspomnień o czasach, kiedy nie było Polski na mapie. Następnie Pan kapitan opowiedział krótko o historii Wojska Polskiego jak również o swojej pracy. Należy pamiętać, że poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze maluchy uczą sie patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Poznają symbole narodowe a przede wszystkim historię swojego kraju.

Święto Niepodległości

 

     „Kto ty jesteś” pod takim hasłem w piątek 8.11.2013r. została przedstawiona uroczystość upamiętniająca obchody Święta Niepodległości w grupie V. Rodzice w skupieniu obejrzeli przedstawiony przez starszaków montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, w których nie zabrakło wspomnień o czasach, kiedy nie było Polski na mapie i piosenki patriotyczne, takie jak „Wojenko, wojenko” oraz Pieśni Legionów „My, pierwsza brygada”. Nie mogło zabraknąć odśpiewania Hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Po występie , wspólnie z rodzicami wykonaliśmy rozetki niepodległościowe. Dzieci zdały egzamin z historii i udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce, naszej Ojczyźnie.