Realizacja programu "Czyste powietrze wokół nas" kwiecień 2018        W dniach od 9 do 13 kwietnia br. dzieci 5, 6-letnie realizowały program przedszkolnej edukacji antytytoniowej”Czyste Powietrze Wokół Nas”. Jest on realizowany we współpracy z PSSE w Turku.
Celem programu jest: wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, a także poszerzenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
Przedszkolaki w ramach programu wybrały się na piesze wycieczki, by obserwować źródła szkodliwych dymów w najbliższym otoczeniu przedszkola, oglądały filmy na temat szkodliwości palenia papierosów, poznały sympatycznego Dinka, który opowiedział o tym, jak unikać szkodliwego dla zdrowia dymu. Dzieci poznały także piosenkę o Dinku, ozdobiły jego sylwetę według własnego pomysłu.
          Na zakończenie realizacji programu zaprosiliśmy do przedszkola pana kominiarza, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy oraz o tym, jak szkodliwe dla naszego zdrowia jest obcowanie z dymem unoszącym się z komina i dymem papierosowym.