Poznajemy swoją miejscowość


W ostatnich dniach Kangurki rozmawiały na temat swojej miejscowości. Dzieci oglądały fotografie i albumy o Turku, poznały godło i ważne wydarzenia związane z naszym miastem. Dzieci chętnie brały udział w zabawie „Przedstaw swoje imię, nazwisko i miejsce zamieszkania”.
7 listopada Kangurki pod opieką swoich pań wybrały się na pieszą wycieczkę, by poznać ważne miejsca znajdujące się w Turku. Spacerując, kolejno mijaliśmy: Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku; odwiedziliśmy zabytkowy neogotycki Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Na chwilkę odpoczęliśmy na skwerze Józefa Mehoffera, gdzie pani Ala opowiedziała przedszkolakom o wybitnym malarzu i jego dziełach, mieszczących się m.in. w naszym kościele.
W rynku głównym podziwialiśmy: ratusz, w którym ma swoją siedzibę Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehofferaoraz piękne zabytkowe kamienice znajdujące się na placu Wojska Polskiego. W drodze powrotnej do przedszkola minęliśmy Kino Tur, w którym młodsi i starsi Turkowianie mogą uprzyjemnić swój czas na seansach filmowych.