04.04.2016 Wizyta u Stomatologa


„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda...” - słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale.
Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa.
04 kwietnia , w ramach realizacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły”, którego celem jest m.in. przestrzeganie higieny jamy ustnej, przedszkolaki z grupy I i VI odwiedziły gabinet stomatologiczny. Podczas wizyty pan doktor Jakub Skowroński zapoznał dzieci z wyposażeniem gabinetu oraz pokazał jak prawidłowo i długo szczotkować zęby. Dzieci dowiedziały się
o tym, że powinny unikać słodyczy, m.in. żucia gumy, lizaków, cukierków. Pan Jakub opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają Go
w gabinecie wraz z rodzicami. Starszaki na zakończenie spotkania wręczyły podziękowanie za zaproszenie i miłe przyjęcie tak dużej grupy, a pan stomatolog obdarował wszystkich „nagrodą dzielnego pacjenta”. Obiecaliśmy, że od tej pory jeszcze bardziej będziemy dbać o nasze ząbki i nie będziemy się bać odwiedzać stomatologa.
Program „Moje dziecko idzie do szkoły” realizowany jest w ramach współpracy naszego przedszkola z Powiatową Stacja Sanitarno- Epidemiologiczną w Turku.