Poznajemy zawód florystki-spotkanie z mamą Mateusza "Kangurki"


          30 maja br. mama Mateuszka zaprosiła dzieci z grupy Kangurki do wspólnego zajęcia pt.„Warsztaty florystyczne”.
Na początku spotkania pani Jola opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, podczas której poznały: miejsce pracy florysty; narzędzia i materiały potrzebne mu podczas wykonywania wiązanek oraz nazwy kwiatów i innych roślin, z których codziennie tworzy piękne bukiety.
         Następnie dzieci usiadły przy stole i rozpoczęły zabawę w małego florystę : każdy przedszkolak umieścił w doniczce wybraną przez siebie kolorową, dekoracyjną folię oraz mokrą gąbkę; z przyniesionych przez mamę prawdziwych kwiatów: róż, goździków, gerberów, margaretek i innych roślin , dzieci tworzyły własne kompozycje. W wyniku działań powstały pachnące i kolorowe wiązanki, które Kangurki wręczyły swoim rodzicom.
Warsztaty florystyczne bardzo zaangażowały dzieci do działań. Podczas tworzenia bukiecików przedszkolaki rozwijały zmysł wzroku i węchu, doskonaliły motorykę rąk oraz precyzję i dokładność. Przyniesione przez panią Jolę kwiaty wzbogaciły język dzieci o nazwy nie tylko polskich kwiatów.
            Serdecznie dziękujemy mamie Mateuszka za tak przepiękne i kolorowe zajęcia, które na pewno na bardzo długo pozostaną w pamięci naszych małych przedszkolaków.