Nasi ulubieńcy-grupa III


NASI ULUBIEŃCY-ZWIERZĘTA!!

Kiedy smutno mi czasem, przyjdzie do mnie pan pies,
poda łapę, zapyta: Nie martw się, co ci jest?
Kot zamruczy pod nosem, chomik także da znać,
i od razu weselej, już zaczynam się śmiać.
Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma,
a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa.
Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma,
a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa.
Dzieci z grupy III miały okazję poznać zwierzęta domowe: psa, kota, papugę, rybki. Omawiana tematyka wzbudziła w naszych przedszkolakach ogromną radość. Dzieci kochają przecież zwierzęta, uwielbiają bawić się z nimi. Ale zwierzątko w domu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek.
Podczas zajęć Maluszki poznały schemat budowy ciała zwierząt, tryb życia, zwyczaje, wysłuchały odgłosów wydawanych przez zwierzęta. Dzieci poznały również sposoby pielęgnacji zwierząt (dbamy o prawidłowe żywienie, opiekę medyczną, zapewnienie dobrego mieszkania, przestrzeganie kalendarza szczepień; należy zapewnić im ruch na świeżym powietrzu, regularne spacery i opiekę w czasie wyjazdów na święta lub na wakacje). Przedszkolaki dowiedziały się, że należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi zwierzętami.
Utrwalając zdobytą wiedzę wykonały pracę plastyczną: „Kolorowe rybki” oraz wybrały się na wycieczkę do sklepu zoologiczno-wędkarskiego, w którym podziwiały kanarki, papużki, króliki, pływające w akwariach rybki oraz inne zwierzęta domowe.