Edukacja przez ruch D. Dziamska-grupa III


Edukacja przez ruch Dorota Dziamska- rytmiczne ćwiczenia graficzne wykonywane jedną ręką.


W ostatnich dniach, dzieci w grupie „Kangurki” uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których słuchając muzyki autorstwa Doroty Dziamskiej tworzyły obraz kończącej się pory roku- zimy.
Przedszkolacy wsłuchując się w muzykę i chodząc wkoło stolika wykonywały różnorodne czynności: kreśliły rytmicznie białą kredą kropki, kołysały się rytmicznie, śpiewały, klaskały, tupały; zmieniając przy tym swoje kredki, miejsca oraz kreśląc na kartce kolegi lub koleżanki. Całej tej zabawie towarzyszyła niezwykła radość i ogromne zaangażowanie. Po zakończeniu zabawy ruchowej, dzieci z kół o różnej wielkości ułożyły i ozdobiły zimowego bałwanka.
Edukacja przez ruch to doskonały system form i metod kształcenia oraz terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu w procesie jego rozwoju. Ruch poszczególnych części ciała w czasie ćwiczeń gwarantuje aktywność wielu zmysłów. „Kangurki” bawiąc się, wykonywały wiele czynności, a zintegrowane ruchy ciała doprowadziły do powstania obrazka, do aktywizacji zmysłów i wsparcia rozwoju procesów poznawczych.