Światowy Dzień bez Tytoniu 2018


          31 maja br., w ramach współpracy z PSSE w Turku obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia oraz uświadamiających dzieciom negatywne skutki palenia tytoniu.
         Maluszki /grupa II i III/obejrzały bajkę „Miś uszatek „ i „Świnka Pepa”- przedstawiające negatywne skutki bawienia się zapałkami, po czym wykonały plakaty o tematyce antynikotynowej.
Dzieci starsze/grupa I, IV, V i VI/ wybrały się na wycieczkę do Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Turku na zajęcia gimnastyczne. Podczas spaceru na halę nie zapomnieliśmy także o transparentach i głośnym skandowaniu: ”Mamo, Tato nie pal proszę-papierosów ja nie znoszę!”
          Przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sportowych: turlanie piłki wokół pachołka, chodzenie z woreczkiem na głowie oraz odbijanie piłki przez siatkę. We wszystkich konkurencjach dzieci poradziły sobie znakomicie. Przedszkolaki , po zakończonej zabawie, uzupełniły zawartość wody w organizmie, gdyż wszyscy wiedzą, że podczas wysiłku fizycznego zapotrzebowanie na wodę drastycznie wzrasta. Już nawet w trakcie lekkiego rozruchu bądź wybiegania tracimy około 0,5 litra wody wydalanej razem z potem, oddechem i moczem. Im większa aktywność fizyczna tym większa strata, nawet do 2-3 litrów. Po każdym treningu organizm jest lekko odwodniony, dlatego też trzeba jak najszybciej się nawodnić

        Dziękujemy serdecznie panu Tadeuszowi P. za udostępnienie naszym przedszkolakom hali i sprzętu do gimnastyki.