Wycieczka do piekarni-grupa III


       Ciekawi świata i otoczenia przedszkolacy z grupy III dnia 05 czerwca wybrali się do pobliskiej piekarni 'SPOŁEM' znajdującej się na ulicy Browarnej w Turku, by poznać pracę piekarza i etapy powstawania pieczywa.
        Dzieci podczas wizyty dowiedziały się, iż praca piekarza wcale nie należy do łatwych… Gdy dotarliśmy na miejsce pan piekarz i kierownik piekarni oprowadził przedszkolaków po różnych pomieszczeniach piekarni, omawiając ich przeznaczenie. Zobaczyliśmy m. in.: magazyn składników, z których powstaje chleb, miejsce wyrobu chleba oraz sklep. Duże wrażenie zrobił na dzieciach magazyn samej mąki z ogromnymi worami, które mieszczą aż kilka ton różnego rodzaju tego produktu.          Podczas wizyty dzieci zobaczyły jak piekarz odmierza do ogromnego mieszadła odpowiednią ilość mąki do wypieku chleba. Dzieci poznały również rodzaje pieców, w których wypieka się pieczywo, oraz jakie powinny być spełnione warunki by chleb był zdrowy i smaczny. Pod koniec wizyty dzieci zobaczyły proces krojenia i pakowania chleba. Wychodząc z piekarni wszyscy przedszkolacy i panie otrzymali od piekarza pyszny, pachnący chleb, którego zapach unosił się wkoło;-).
Bardzo dziękujemy pracownikom Piekarni Społem w Turku za zapoznanie ”ciekawskich” przedszkolaków z miejscem, w którym powstaje jeden z podstawowych produktów naszej codziennej diety- chleb.