2015/16 Kubusiowy Przyjaciel Natury     Blisko 6 tysięcy przedszkoli bierze udział w tegorocznej edycji największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli organizowanego przez markę Kubuś. W VIII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki, wspólnie z Kubusiem, będą odkrywać sekrety natury, uczyć się dbać o środowisko i zdrowo odżywiać, a także poznawać zasady ekologii.
     W tym programie, od I edycji , bierze udział i nasze przedszkole.
     Dzieci do czerwca 2016 roku poznawać będą otaczający świat przyrody. Które zwierzęta są w Polsce pod ochroną? Skąd się bierze prąd? Jak oszczędzać wodę? Jakie witaminy znajdują się w owocach? Co jeść i pić na drugie śniadanie? Jak prawidłowo segregować śmieci? – na te i wiele innych pytań dotyczących świata przyrody i dbałości o dary natury odpowiedzi pomoże dzieciom znaleźć Kubuś. Dzięki dedykowanym scenariuszom lekcyjnym przedszkolaki nauczą się życia w zgodzie z naturą, dbałości o jej dary oraz ekologicznego podejścia do otaczającego świata.
     Wszystkie otrzymane materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak, by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.

     Celem programu jest nauka o otaczającym świecie, przyrodzie i jej darach, poznanie zasad zdrowego żywienia oraz zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne.