Światowy Dzień Wody-22.03.2017


Światowy Dzień Wody w naszym przedszkolu!!

 

Dnia 22.03 nasze przedszkole uczestniczyło w obchodach Świtowego Dnia Wody.
W tym dniu wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach i brały udział w zabawach, podczas których poznały właściwości wody- jej obieg w środowisku naturalnym, zakres występowania oraz szeroki zakres zastosowania w wielu dziedzinach i sferach niezbędnych do życia.
Podczas zabaw z wodą dzieci poznawały jej zapach, kolor i smak. Łącząc wodę z różnymi kolorami farb obserwowały proces barwienia wody. Przelewając wodę wsłuchiwały się w jej delikatny i kojący dla ucha dźwięk . Woda jest źródłem niezbędnym do życia człowiekowi, zwierzętom, roślinom; stanowi niezbędny element naszego życia dlatego już po raz kolejny przy współpracy z PSSE w Turku uczestniczymy w obchodach Światowego Dnia Wody.
Po „wodnych” przygodach i zabawach z wodą przeprowadzonych w grupach, wszyscy wyruszyliśmy na wspólny przemarsz z transparentami do OSiR w Turku, gdzie zwiedziliśmy krytą pływalnie. Na basenie powitał nas Dyrektor obiektu-pan Krzysztof Kolenda oraz pan ratownik, który omówił wszystkich przedszkolakom zasady bezpiecznego korzystania z kąpieliska.
Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Światowego Dnia Wody!!!

Wycieczka na basen kryty