Realizacja bloku tematycznego BEZPIECZNE WAKACJE!


W ostatnim tygodniu czerwca w naszym przedszkolu nauczycielki przeprowadzały z dziećmi zabawy i zajęcia na temat: ”BEZPIECZNE WAKACJE”.
W każdej grupie Panie omawiały z dziećmi zasady bezpiecznego pobytu: w górach, lasach, nad jeziorem i morzem. Dzieci, oglądając ilustracje, filmiki, wysłuchując opowiadań, piosenek oraz wierszy utrwaliły wiedzę na temat bezpiecznej, słonecznej kąpieli w morzach i jeziorach. Każdy przedszkolak poznał zasady bezpiecznego pobytu w górach i w lasach.
Ponadto dzieci kolorowały kolorowanki, wykonywały prace plastyczne o tematyce bezpiecznych wakacji. W korytarzu naszego przedszkola pojawiła się gazetka pt.: „BEZPIECZNE WAKACJE”. Na stronie internetowej- www.kubuspuchatekturek.pl oraz na facebook-u przedszkola zamieściliśmy porady o bezpiecznym pobycie na wakacjach oraz numery alarmowe.
Do naszego przedszkola zaprosiliśmy również przedstawicieli służb ratowniczych: Strażaka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku oraz Policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Podczas spotkań dzieci wzięły udział w pogadankach na temat BEZPIECZNYCH WAKACJI; miały możliwość wzięcia udziału w scenkach dramowych; obejrzały bajkę na temat bezpiecznego pobytu na wakacjach.
Spotkania z gośćmi były dla dzieci bardzo interesujące. Ważne przestrogi i uwagi Policjantki oraz Strażaka na długo pozostaną w pamięci naszych Przedszkolaków.