"Dary jesieni"-zajęcia otwarte z udziałem rodziców w grupie Kangurki


Dary jesieni”-jesienne zajęcia otwarte w grupie „Kangurki”


       Dnia 22 października do dzieci w grupie III przybyli Rodzice, by wspólnie ze swoimi dziećmi pobawić się i porozmawiać o jesieni. Spotkanie z najbliższymi rozpoczęliśmy muzycznie bawiąc się przy pląsie muzycznym: ”Witam Was”. Następnie wspólnie poćwiczyliśmy i pobawiliśmy się przy piosenkach: „Gimnastyka malucha” oraz „Rączki robią klap, klap, klap”.
Po zabawach wstępnych, „Kangurki” zarecytowały wierszyki i piosenki o bezpiecznych przedszkolakach; nazywały pory roku, do których dobierały odpowiednie drzewka. Z pomocą rodziców dzieci nazywały jesienne drzewa i ich owoce; segregowały grzyby na trujące i jadalne. Rodzice chętnie pomagali także dzieciom w przeliczaniu jesiennych borowików.
Kończąc spotkanie dzieci zarecytowały rymowankę pt.: ”Wpadła gruszka do fartuszka”, po czym zaprosiły Rodziców do zabawy muzycznej przy piosence „Kolorowe listki”.

     Po zabawach z muzyką zasiedliśmy wspólnie przy stole i z ziemniaka, patyków, liści i plasteliny zrobiliśmy pracę plastyczną pt.: „Jesienne jeżyki”.