2015/16Wizyta Przedszkolaków w Muzeum Miasta Turku


W ostatnich dniach czerwca dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na pieszą wycieczkę do Muzeum Miasta Turku, by obejrzeć wystawę pt.: „Bajki Trzydziestolatków”. Wystawa pochodzi ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej - twórcy bajek, takich jak ,,Reksio”, ,,Bolek i Lolek” , ,,Przygody Błękitnego Rycerzyka”.
Dzieci podczas spotkania poznały proces powstawania filmu animowanego; sposób tworzenia rysunków na pulpicie animacyjnym, wykonania rozpiski czasowej, kopiowania postaci na celuloid, oraz tworzenia drugiego planu aż po montaż.
Najbardziej -podczas wizyty w muzeum- zainteresowała dzieci projekcja bajek: ,,Reksio” oraz „Bolek i Lolek”. Zabawny i czasem nieporadny Reksio wywołał wiele radości i śmiechu na twarzach przedszkolaków; przygody „Bolka i Lolka” przypomniały beztroskie dzieciństwo naszym paniom;-))
Przed wyjściem do muzeum panie we  wszystkich grupach przeprowadziły z dziećmi krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się w parach oraz właściwego zachowania się w miejscu publicznym.

Grupa II i III
Grupa II i III