2013/14Dzień otwarty w ZST


 


     W dniu 29.04.2014r. grupa pięciolatków  wybrała się do Zespołu Szkół Technicznych w Turku na Drzwi Otwarte i piknik naukowy pod hasłem ,,Wiosna z techniką"
     Dzień Otwarty zbiegł się z Dniem Patrona, którym jest gen.prof. Sylwester Kaliski, komendant i rektor Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
     W związku ze świętem placówki jej dyrektor, Mariusz Seńko, zaprosił wielu znamienitych gości
W progach ZST dzieci powitała pani wicedyrektor Wioletta Adamiak. Zwiedzanie szkoły maluchy rozpoczęły od obejrzenia sprzętu i pojazdów wojskowych przybyłych do ZST z Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy i Powidza oraz 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powodziu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się sprzętom wojskowym, przymierzały hełmy i czapki żołnierskie , następnie , oprowadzane przez uczennicę ZST, zwiedziły budynek B, gdzie odbywają się zajęcia lekcyjne klas technikum. Zwiedzanie rozpoczęto od klasopracowni elektrycznej i elektronicznej. Dzieci zachwycały się przyrządami pomiarowymi, jak np. oscyloskopem. Następnie przedszkolaki udały się do klasopracowni języków obcych, gdzie wzięły udział w zabawach językowych, prowadzonych przez lektora Instytutu Goethego (zajmującego się m.in. promowaniem języka niemieckiego), w nagrodę otrzymując drobne upominki oraz kosztując ciasta. Kolejnym punktem zwiedzania było boisko sportowe, gdzie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym specjalnie dla przedszkolaków zaprezentowali pokaz sztuk walki i samoobrony. Wrażeń i radości maluchów nie było końca.


Dzieci oraz opiekunowie grupy IV dziękują dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za umożliwienia wzięcia udziału w Dniu Otwartym szkoły.