Realizacja Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG) w naszym przedszkolu


       Nasze przedszkole realizuje programy i projekty prozdrowotne współpracując z PSSE w Turku. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku w związku z zaobserwowanym wzrostem zachorowań na grypę i choroby grypopodobne, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, zaleca podejmowanie cyklicznych działań edukacyjnych na temat profilaktyki grypy adresowanych zarówno do dzieci, rodziców oraz do personelu placówki.
        W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG) i w ramach akcji „Zaszczep się wiedzą” nauczycielki przeprowadziły w przedszkolu działania informacyjne i edukacyjne, dotyczące profilaktyki zachorowań na grypę.
         W holu przedszkola pojawiła się tablica informacyjna dla dzieci i rodziców pt.: „Co zrobić, by grypie nie dać się?”. Podczas zebrań grupowych rodzice uzyskali ważne informacje i otrzymali ulotki na temat: „Zaszczep się wiedzą-grypa”. Ponadto 07 lutego panie Daria i Alicja odwiedziły dzieci ,by przekazać ważne informacje na temat profilaktyki grypy. Dzieci wzięły również udział w przedszkolnym quizie na temat zdrowego stylu życia. Nasze przedszkolaki świetnie poradziły sobie z pytaniami i każda z grup za udział w quizie otrzymała dyplom.
Całej społeczności przedszkolnej życzymy dużo zdrowia.

www.psseturek.pis.gov.pl
Materiały dotyczące profilaktyki grypy
Ulotka dotycząca zapobiegania grypie