Światowy Dzień Zdrowia kwiecień 2018


7 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA.
       Temat przewodni roku 2018 - „Zdrowie dla wszystkich”. Realizując powyższe hasło nasze przedszkolaki –aktywnie uczestniczyły w zajęciach, których celem było propagowanie zdrowia poprzez właściwe i mądre odżywianie się oraz aktywność fizyczną.
       Maluszki/grupa II i III/uczestniczyły w pogadankach na temat zdrowego sposobu odżywiania się, oglądali ilustracje o zdrowym trybie życia. Z pomocą swoich pań, dzieci segregowały także produkty na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia, po czym wykonały grupowe plakaty na temat zdrowia, które można podziwiać w holu przedszkola.
     Dzieci starsze/ grupy: I, IV, V, VI/wybrały do studia Active Body, mieszczącego się przy ulicy Kolskiej 5, gdzie pod okiem pań nauczycielek i wspaniałej instruktorki Weroniki Rusek wzięły udział w zabawach muzyczno- ruchowych na trampolinach oraz w Zumbie.
        Rozsądne odżywianie i aktywność fizyczna to bardzo ważny element naszego zdrowia. Bardzo ważne jest wpajanie dzieciom już od najmłodszych lat- reguł zdrowego trybu życia. Pamiętajmy więc o zdrowym odżywianiu się i aktywnym spędzaniu czasu z naszymi najbliższymi.
      Zajęcia w czasie Światowego Dnia Zdrowia odbywały się w ramach współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku
Dziękujemy serdecznie Pani Weronice Rusek za zaproszenie naszych Dzieci do studia i zorganizowanie zabaw ruchowo-muzycznych.