Poznajemy zawód farmaceuty "Kangurki"


Poznajemy zawód farmaceuty

M. Buczkówna

"Mam kłopot"
Zachorowały dwie lalki i miś
Muszę iść do apteki .Po leki.
Lalki maja kaszel,
A miś tak ochrypł,
Że może tylko szeptać.
- Dzień dobry! Tu jest recepta:Aspiryna, proszek
Na ból głowy I kwiat lipowy
- Bardzo proszę.
- Ile płacę?
- Trzy grosze.
- Dziękuję! Do widzenia!

11 grudnia przedszkolaków z grupy III Kangurki odwiedziła mama Natalki, która opowiedziała dzieciom o wykonywanym przez siebie zawodzie farmaceuty. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym,kto może zostać farmaceutą, gdzie pracuje farmaceuta. Mama Natalki przyniosła artykuły, które możemy zakupić w aptece: lekarstwa, syropy, bandaże, opatrunki, maści i kremy oraz zioła poprawiające nasze samopoczucie. Dzieci oglądając lekarstwa przypomniały sobie również o tym, że nie należy brać leków bez wiedzy osób dorosłych.
Nasz gość opowiedział dzieciom także o tym, jak ubrana jest pani farmaceutka oraz jakich narzędzi potrzebuje w swojej pracy.
Po zapoznaniu przedszkolaków z atrybutami, mama Natalki zaprosiła Kangurki do zabawy pt.: ”Mały farmaceuta przygotowuje lekarstwa”. Dzieci wcieliły się w rolę aptekarza, który za pomocą moździerzy, tłuczka, zakraplaczy i innych naczyń laboratoryjnych przygotowały krem oraz lekarstwo z witaminą C.
Po wspólnych zabawach pani Ala zaprosiła dzieci i mamę Natalki do obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat pracy farmaceuty. Spotkanie zorganizowane było w związku z realizacją programu preorientacji zawodowej .
Bardzo dziękujemy mamie Natalki za ogromne zaangażowanie we współpracę z naszym przedszkolem. Dziękujemy za piękne upominki dla naszych pociech.