Układamy gry planszowe-zabawy matematyczne "Kangurki"


Układamy gry planszowe- zabawy matematyczne w grupie „Kangurki”


       W grupie III , pani z pomocą dzieci rysowała i wspólnie z nimi konstruowała kolorowe gry planszowe tj.: „Dwa wesołe zajączki ścigają się do pola z kapustą”, „Jeździmy windą w zaczarowanym domu”, „Zbieramy figury w kolorowym mieście”.
        Podczas zabaw matematycznych, na dużych arkuszach papieru,dzieci z pomocą pani rysowały plansze, które kolejno kolorowały i numerowały. Zostały one wykorzystane do wspólnej zabawy. Za każdym razem pani dokładnie objaśniała reguły gry, kolejność rzucania kostką i przesuwania pionków. Po podzieleniu się na drużyny, z ogromnym zapałem i radością przedszkolaki brały udział w zabawach matematycznych.
       Wspólne układanie gier z dziećmi rozwija Ich spostrzegawczość, uczy strategicznego myślenia, rozwija koncentrację uwagi, pamięć i wyobraźnię. Grając, dzieci poznają otaczającą rzeczywistość, poszerzają wiedzę ogólną, rozwijają zdolności matematyczne i językowe. Gry planszowe pełnią także rolę wychowawczą – uczą kontrolować emocję, mierzyć się z przegraną i uczą przeżywania zwycięstwa.