Wiosenne kąciki przyrody


Szczypiorek, rzeżucha, mięta czy inne zioła urozmaicają smak potraw oraz korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Niestety przedszkolaki raczej niechętnie sięgają po różnego rodzaju dobroczynne zioła. Aby zachęcić dzieci do spożywania ziół, należy im je przedstawić.


W ostatnich dniach dzieci z naszego przedszkola utworzyły w swoich salach zielone kąciki przyrody. Poznały zioła, kwiatki, sposoby dbania o nie oraz z pomocą pań posadziły roślinki w swoich kącikach. Podczas zajęć przedszkolaki poznały etapy sadzenia i siania roślin oraz dowiedziały się czego rośliny potrzebują, aby rosnąc.


Spożywanie ziół poprawia funkcjonowanie organizmu. Koperek, szczypiorek, natka pietruszki czy inne zioła poprawiają smak potraw i korzystnie wpływają na nasze ciało. Temat związany z roślinami warto kontynuować również w domu. Świetnym pomysłem może być założenie domowej uprawy ziół. Tak niewiele potrzeba, by wyhodować szczypiorek z cebulki. Przy okazji każde dziecko nauczy się odpowiedzialności za swoją roślinkę.