27.11.2015r. ZUMBA w naszym przedszkolu!!


        W roku 2015/16 nasze przedszkole realizuje program Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku: „Bądźmy zdrowi –wiemy, więc działamy” . Celem programu jest zwiększenie aktywności fizycznej, poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży w Polsce; zmniejszenie liczby przedszkolaków zagrożonych otyłością i nadwagą.
W związku z tym dnia 27.11.2015/w piątek/ zaprosiliśmy do naszego przedszkola licencjonowaną instruktorkę ZUMBY –panią Weronikę Ignasiak-która zachęciła wszystkie dzieci
i panie do wspólnego tańca i ruchu w rytmach latynoamerykańskiej muzyki.
Zumba –to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańca oraz fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90-tych XX wieku. Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki, oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Zumbę tańczyć można w każdym wieku. Nasze przedszkolaki z radością uczestniczyły w zajęciach, a panie po zakończonych tańcach odczuły „taneczny niedosyt”;-))). Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zapamiętają to muzyczno-taneczne wydarzenie.
Muzyka, ruch i taniec –to przecież samo zdrowie!!!