Luty 2016 Bal karnawałowy w naszym przedszkolu!!!


Dzisiaj bal, wielki bal.
Tańczą miś i lale.
Skacze kot, rudy lis,
bawią się wspaniale.
Słychać śpiew, głośny śpiew,
wszędzie gra muzyka.
Tańczyć dziś wszyscy chcą,
bal trwa tylko dzisiaj.
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla naszych najmłodszych karnawałowy bal przebierańców to dzień niezwykły. Ale to nie tylko zabawa. Bal to także: wytwarzanie miłej i radosnej atmosfery, pokonywanie nieśmiałości, wyrabianie pewności w siebie, wiary we własne siły, rozwijanie inwencji muzycznej i ruchowej, przeżywanie nastroju wyjątkowości i radości podczas zabawy, kultywowanie zwyczaju zabaw karnawałowych, integracja dzieci, rodziców i nauczycieli podczas wspólnej zabawy, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, wyrabianie umiejętności podporządkowania się przyjętym zasadom gier i zabaw, kulturalne zachowywanie się w trakcie zabaw przy muzyce.
Księżniczki, królewny , towarzyszący im kowboje, Indianie, krasnoludki, biedroneczka, pszczółka, wróżki, Bob budowniczy , policjanci, Batman ze Spidermanem, Zorro, Kubuś Puchatek ,
a także inne postacie z bajek zagościły na kilka godzin
w naszym przedszkolu. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci i Panie było bardzo trudno.
Przedszkolaki bawiły się na balu , który w piątek, 5 lutego , przygotowały dla nich wychowawczynie. Dzieci bawiły się
i tańczyły przy gorących rytmach latynoamerykańskich. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli.
Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni Pan Wodzirej- Meksykanin ogłosił przerwę „na małe co nieco” .
Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W trakcie trwania balu pojawili się również rodzice naszych milusińskich. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie
w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok !!! Emotikon smile
Zapraszamy do galerii zdjęć.