2016 Zimą dokarmiamy ptaki-Grupa III


     Zimą niektóre zwierzęta śpią, inne dzięki zapasom mogą przetrwać tę porę roku. Część ptaków odleciała do ciepłych krajów, ale niektóre z nich zostały. W związku z tym w drugim tygodniu stycznia dzieci z grupy III-ej rozmawiały z paniami na temat: Jak należy dbać o ptaki zimą?
      Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały nazwy ptaków/sikora, wróbel, gołąb/, opisywały ich wygląd, zapoznały zwyczaje oraz pokarm, jaki spożywają. Podczas zabaw muzyczno-ruchowych maluszki przybliżyły sobie sposób poruszania się ptaków. Wsłuchując się w odgłosy ptaków /nagrania z płyty CD/ poznaliśmy ich piękny śpiew, a wykonując prace plastyczne/sikory z piórkiem na gałązce, karmnik, ptaszki z plasteliny oraz kolorowanie ptaków/wdrożyliśmy przedszkolaków do odpowiedzialności za ptaki przylatujące do przedszkolnego karmnika.
       Uwieńczeniem naszego tygodniowego spotkania z ptakami było wyjście do przedszkolnego ogrodu i wsypanie ziarenek: słonecznika, dyni i kaszy do znajdującego się w nim karmnika. Po powrocie do przedszkola wszyscy zgodnie ustaliliśmy, iż musimy PAMIĘTAĆ O PTAKACH, SZCZEGÓLNIE ZIMĄ!!!