91 Urodziny Kubusia Puchatka


91 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA


          16 października br. patron naszego przedszkola- KUBUŚ PUCHATEK - obchodził swoje 91 urodziny. W tym roku, na swoją uroczystość urodzinową zaprosił również sierżanta Pyrka, który wraz z panią policjantką, przypomniał Kubusiowi przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu.
Po spotkaniu z policjantami Kubuś Puchatek zabrał przedszkolaków do Stumilowego Lasu, w którym, wraz z pszczółkami i Krzysiem, przeżyli wspaniałą przygodę… A było to tak…
       „Kubuś Puchatek za wszelką cenę próbował skraść pszczółkom z ich drzewa miodek. Wchodził na drzewo raz, drugi i trzeci… różnie biedaczek kombinował, lecz pszczółki były bardzo bystre i wiernie strzegły swego gniazda. Zasmucony i spragniony miodu Kubuś zwraca się z prośbą do przyjaciela Krzysia, który daje mu balonik. Po wielu nieudanych próbach zdobycia miodku, Kubuś spada na ziemię… Na szczęście niedaleko przechodzi Krzyś, który ratuje lądującego na ziemi Kubusia. Morał z tej bajki wynika: „Objadanie, zła taktyka…każdym daniem podziel się jabłkiem, chlebkiem, miodkiem też. Bo, gdy dobro komuś dasz, rozweselisz cały świat, który będzie kolorowy, tak wspaniały Kubusiowy!”
      Po powrocie ze Stumilowego Lasu, wszystkie dzieci zaśpiewały Kubusiowi „Sto Lat" Szanowny Jubilat , z pomocą przyjaciół, zdmuchnął świeczki i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce. Kubuś Puchatek nie zapomniał o poczęstowaniu dzieci i pracowników przedszkola pysznym, słodkim torcikiem. Mniam…mniam…było radośnie, kolorowo i pysznie;-)))