Władysław Bełza
Katechizm polskiego dziecka
— Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swemi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
— Czym ta ziemia?
— Mą Ojczyzną.
— Czym zdobyta?
— Krwią i blizną.
— Czy ją kochasz?
— Kocham szczerze.
— A w co wierzysz?
— W Polskę wierzę.
— Coś ty dla niej?
— Wdzięczne dziecię.
— Coś jej winien?
— Oddać życie.
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.
Przygotowując się do Świąt Majowych przedszkolaki przez miniony tydzień dyskutowały w swoich grupach, śpiewały patriotyczne pieśni, słuchały historii naszego kraju, tworzyły prace plastyczne. Poprzez zajęcia edukacyjne o charakterze patriotycznym dzieci miały okazję nie tylko poznać historię naszego kraju, ale przede wszystkim czcić pamięć i szacunek dla swojego narodu. Grupa starszaków wybrała się na wycieczkę do dużego parku pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego – Honorowego Obywatela Miasta Turku. Dzieci
z grupy VI zatrzymały się również przy Kamieniu w Rynku „Jesteśmy w Unii Europejskiej” – 01.05.2004 rok, który przypomina o tym, że jesteśmy nie tylko Polakami, ale również Europejczykami.